М А Т Е М А Т И К А
А Л Г Е Б Р А
Г Е О М Е Т Р І Я
Icon
Cучасні технології, які допомагають учням списувати

Доки існуватимуть контрольні роботи та іспити, доти деякі учні намагатимуться списувати. Списування було і буде завжди, змінюються лише його технології. Ми поговорили із сучасними школярами і дізналися, які зараз існують новітні технології списування.

Смартфон
Найбанальніше та найпопулярніше джерело списування. Там можна і знайти що завгодно, і написати заздалегідь необхідні відповіді, і створити шпаргалки, і просто використовувати мобільний під час контрольної роботи чи іспиту.

Але більшість вчителів знають, що діти можуть використовувати сматфони для списування, тому уважно слідкують, щоб ніхто їх не діставав. Або взагалі можуть попросити покласти телефон на стіл під час написання роботи. До того ж у багатьох школах взагалі заборонено користуватися смартфонами під час уроків.

Бездротові навушники
Навушники без дротів не тільки довше «живуть», а й допомагають під час важливих контрольних робіт. Особливо школярам з довгим волоссям, адже вони можуть легше сховати навушники і користуватися ними. Але тут є два важливі моменти.

По-перше, знадобиться допомога іншої людини, яка диктуватиме правильні відповіді. По-друге, самому учню доведеться називати питання, тему чи номер білета, відповіді на які його помічник шукатиме. А зробити це тихо і непомітно дуже важко.

Цифрове перо
Саме для того, щоб не треба було нічого говорити, існує цифрове перо. На вигляд це звичайна ручка (купити її можна за 300-400 грн), але вона синхронізується зі смартфоном та комп’ютером за допомогою, наприклад, додатка Evernote. Тобто все, що пише учень, з’являється на телефоні чи комп’ютері, за яким вже сидить помічник.

Учень просто пише на папері питання, а його друг диктує йому відповідь. Усе просто.

iPod або інший музичний плеєр
Один з перевірених способів списування, про який нам розповіли, — це записати аудіофайли з необхідними відповідями на музичний плеєр і заховати його в туалеті. Під час контрольної треба запам’ятати свої питання, вийти в туалет і прослухати там те, що цікавить.

Apple Watch або інший розумний годинник
Розумні годинники синхронізуються зі смартфонами і можуть зберігати в собі нотатки з усіма необхідними темами та відповідями. До того ж більшість таких годинників мають функцію блокування. Тобто, якщо наближається вчитель, учень швидко натискає необхідну комбінацію і все — годинник знову показує лише час, доки учень знову не повторить цю дію.

Додаток Mathpix
Випускники Стенфордського університету втілили в життя мрію будь-якого школяра - розробники представили додаток Mathpix, здатний вирішувати сфотографовані на смартфон рівняння, навіть якщо вони написані від руки. Щоб використати потрібно завантажити фотографію написаного рівняння або ж сфотографувати його самостійно. Mathpix автоматично розпізнає текст і аналізує «побачені» дані, потім програма запропонує всі можливі варіанти його рішення (якщо такі є). Mathpix може стати в нагоді не тільки школярам, ​​а й бути корисним студентам або інженерам. Програма вміє вирішувати алгебраїчні, інтегральні і тригонометричні рівняння, видаючи покрокове рішення задачі. Додаток також може розповісти, чому обраний спосіб вирішення є найбільш ефективним. Всі розрахунки проводяться в «хмарі». В основі програми лежить система штучного інтелекту, яка навчається на прикладах, завантажених користувачами. Подробнее: https://bdzhola.com/news/mathpix---dodatok-scho-virishuje-bud-jaki-rivnjannja-navit-napisani-vid-ruki
Цей мобільний додаток здатний вирішити рівняння, яке учень написав на папері. Для цього рівняння необхідно просто сфотографувати на смартфон. Додаток може вирішувати різні види рівнянь, у тому числі інтегральні.

Mathpix навіть може показувати покрокове рішення задачі і пояснювати, чому той чи той спосіб є найефективнішим. Завантажити його можна безкоштовно для Android і IOS. Але тут теж є ризик користування смартфоном.

Автор: Олексій Сімончук