ЦІКАВО ЗНАТИ
В стародавній Греції вважали, що числа створили боги, а тому вони мають
начебто магічну силу. Церковники пізніших часів всіляко підтримували таку думку, надаючи числам містичного характеру.
З давніх часів і по сьогодні вважали, що 13 – нещасливе число. Згодом його вважали чортовою дюжиною. Віра в те, що з числом 13 пов’язані неприємності, життєві невдачі,поширена в багатьох країнах. Наприклад, у 1930 році в Лондоні кілька тисяч чоловік підписали петицію з вимогою зняти з будинків усі тринадцяті номери. Деякі високопоставлені державні чиновники США та інших країн ніколи не входять до кімнати з номером 13.
Число 12 у стародавньому Вавілоні вважалося “священним”, тому що це число має багато дільників (2; 3, 4, 6, 1 і 12), ним зручно користуватись при вимірюванні. Звідси й поділ року на 12 місяців, доби – на 24 години (двічі по 12), години – на 60 хвилин (п’ять раз по 12) іт.д.
Чисел існує безліч. Яке б велике число ми не назвали,
додавши до нього лише 1, матимемо ще більше число.
Радянський космонавт Г.С.Титов, зробивши 17 обертів навколо Землі, пролетів відстань майже в 1 млн. км, що значно перевищує довжину шляху від Землі до Місяця і назад.
Mільйон можна назвати карликом порівняно з таким числовим велетнем, як мільярд. Якщо 10-річний хлопчик почне лічбу від 1 до мільярда, рахуючи по 9 годин на добу, то він закінчить цю роботу старим дідом. А те, що організм людини дорослої складається приблизно з 20 тисяч мільярдів клітин, навіть важко собі уявити.
Хвилина – це зовсім малий проміжок часу, а мільярд хвилин – це більш як 19 століть. Секунда порівняно з годиною нам здається миттю. А мільярд секунд – це близько 32 років.
Помнож свій вік на 7, а потім — на 1443. Результат тебе неодмінно здивує: ти отримаєш свій вік, написаний тричі поспіль. Перевіримо?